| Foxyyyy a întrebat:

Niste retete care se prepara in tigaie? ( in afara de cartofi prajiti, snitele sau oua)

5 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Flamando.
Ea de-aici!
http://www.petitchef.ro/tags/retete/tigaie

Funda?;;)

| ceaiuldetei a răspuns:

Poți să faci și legume, dacă vrei.

Faci un fel de "tocăniță" de legume, un fel de "mâncărică" de legume sau "ghiveci" de legume.

Nu știu exact cu ce termen ești tu obișnuit/ă. Iei legumele și le călești în tigaie până le vine rău.

Îți alegi tu legumele. Nu e neapărat o chestie standard.

Poți să prăjești tot felul de tipuri de carne. Depinde care îți place mai mult.

Carnea de vită fierbe și se prepară un pic mai greu, dar după gusturile mele, asta e singura pentru care chiar merită să îmi pierd timpul.

Sau poți să dai pe google și vezi ce îți apare la căutarea dată de tine.

În principiu, se pot găti multe la tigaie, dar uite că m-ai prins greșit și nu îmi mai vine nicio idee.

Spor la gătit : )

| Tedu a răspuns:

Pooi uite :Frigarui de pu in sos picant
De ceva vreme am tot avut chef sa pregatesc niste frigarui de pui in sos picant, dar iata ca abia astazi mi-am pus in practica intentia. Se prepara atat de usor, iar sosul este atat de delicios, incat in mod sigur nu veti rezista tentatiei de a incerca sa le gustati.
Pentru preparare aveti nevoie de urmatoarele ingrediente: 200 g piept de pui, taiat cuburi mici; 1 lingura pasta de tomate; 1 lingurita pasta de chili; 1 lingura ulei de chili; 3 linguri cu sos Worcester; 2 linguri sos de soia dulce; 1 lingura sos sweet chili; 2 linguri ulei de susan, pentru prajit; 1 praf de sare si de piper macinat; 75 ml apa; 1 lingurita amidon de porumb; scobitori pentru frigarui. Si uite un site de unde mai poti lua http://www.all-food.ro/category/minuturi/preparate-tigaie/.Sper ca ti-am fost de ajutor!

| byapiki a răspuns:

Fructele de mare(le fierbi si le calesti in tigaie), sau carnea cu sos