| Varauen a întrebat:

Nu pot rezista nicio zi fără carne. Când e iarna,de porc și până atunci pulpe și aripi din comerț plus ce mai e pe la tara,păsări de curte. Totuși nu consum ciorba nici să mă impuști. Ce alternative de mâncare mai sunt? Înainte mâncam multe oua, zilnic, 5-6 pe zi insa nu am mai mâncat de ceva vreme. Să mănânc oua și să las carnea? Uneori mai beam și lapte crud, cel din comerț pare că nu are același gust

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa spui altenative de mancare unde sa nu fie nevoie sa folosesti carne ca sa nu te tenteze?

Uite cateva alternative: zacusca, gem sau dulceata, icre, branza cu rosii, iaurturi, cereale cu lapte sau prepartatele din soia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca daca erai la Auscwhitz mai faceai nazuri la ciorba?