| simi a întrebat:

Nu stiu ce mancare sa fac. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

O salata orientala cu muraturi sau o varza calita.

23 răspunsuri:
| leluc a răspuns:

Bors de fasole servit rece cu ceapa rosie
Aripioare de pui la cuptor si cubulete de cartofi cu busuioc

| anonimvirtual89 a răspuns:

Sau o supa de taitei... piure de cartofi cu pulpe tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa de salata verde si peste prajit cu mujdei si cartofi natur
Ciorba a la grec cu pui si tocanita de pui cu paste fierte
Supa de rosii si carne de vita cu sos de ceapa si cartofi piure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de imaginatie si nu de o reteta anume, noi nu stim ce ai tu prin frigider sau camara, daca ai zarzavaturi le poti taia in felii subtiri si le calesti doar cateva minute in cateva picaturi de ulei*masline/, orezul, cartofii sau pastele pot fi garnitura excelenta pentru orice mancare, peste la cuptor in folie de aluminiu inchisa ermetic, supa creme din motcov, cartofi, mazare, ceapa si crutoane, legume sote, carne de pui sau vita la grill, orice combinatie din tipuri diferite de salate

| carmen_9743 a răspuns:

Pot sa-ti spun ce-am facut eu :
ciorba de afumatura cu cartofi si smantana
lasagna
o placinta bella congelata (cu dovleac)

| CAsToReL a răspuns:

Http://www.bucataria.net/ AI DE UNDE ALEGE;)

| oferteimobiliare a răspuns:

Am fost si eu in impasul asta si am gasit un site cu filme cu tot care iti ofera informatii excelente, mai ales ca vezi cu ochii tai cum trebuie sa gatesti meniul respectiv.
Eu m-am abonat la retele lor si primesc pe email toate noutatile. Pana acum acum pastele nu-mi reuseau prea bine dar am invata niste trucuri de la Stefania.
acesta este situl: http://retetevideo.blogspot.com

| alina88 a răspuns:

Uite cateva sit.interesante:www.bucataria-romaneasca.ro; www.reteteculinare.ro; si daca mai vrei uitate pe google si scrie bloguri culinare.sunt o gramada.

| cojocaru a răspuns:

Ce pot sa fac cu ...cartofi si un peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar si eu m-am saturat sa fac toata ziua de mancare, pe cat ca nu mananca david mai nimic si stau si prost cu banii. Chiar nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui la gratar. eu cred ca e cea mai buna alegerea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fac mancare
cu supa, carne, cartof, salata,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardei umpluti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pizza?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa fac de mancare si am un sot foarte pretentios. Ajutati-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O ciorba de vita

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prajiti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste la cuptor cu sos de ceapa
Limba de porc in smantana
Mancare de vinete cu rosii si ardei
Ficatei de pui cu smantana si ciuperci
File de peste prajit cu legume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa mananci si dietetic, pur si simplu intra pe http://retete-dietetice.net. Acolo ai de unde alege;)

| Stanciu_Ramona_1987 a răspuns:

Nu stiu ce sa fac de mancare
as vrea sa fac ceva cu lecume si cu carne la cuptor

| Savin_Madalina_1990 a răspuns:

Am ingredinetele dar nu stiu ce cobinatie sa mai fac ca sa iasa si altceva...k m am saturat de aceleasi mancaruri#

| Raul_Maroleanu_1986 a răspuns:

Eu am sa fac fasole verde prajita cu usturoi si tochitura de porc cu niste muraturi. Si-mi fac nevasta fericita. Iese bun, recomand.