| andrascumpyca a întrebat:

as dori sa fac o mancare buna, pentru parinti, dar nu stiu ce sa fie si usor.va rog ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| mola a răspuns:

Ia un platou mare ca sa pui mancarea. Din cateva feli de paine, decupeaza cu cutitul 2 forme de inimioare, iar pe prima ungeo cu unt si gem de ori ce fruct. Ia 2 pahare si cateva lamai. Stoarce lamaile cu mana pana la sfarsitul canii si adaugai 1 lingura de miere la fiecare si 2 lingurite de zahar, la fel. Poti incepe sa faci niste floricele pe langa platou si un plic pe care scrie : Pofta buna! De la [Aici iti scrii numele].
Mai poti face si un senvis cu salata, si niste pastrama pe cale sa le pui pe 2 farfurii diferite. Si in mana sa tii o scrisoare in care sa iti arati dragostea fata de parintii tai.

Succes!

1 răspuns:
| Alex_Chira_1998 a răspuns:

Ai putea face niste snitele din piept de pui cu cartofi pai! Eu asta ii mai fac mamei male pe cand vine de la lucrurolling on the floor