| digital7shady a întrebat:

O listă cu ingrediente pentru Lasagna, cât mai simplă? Doar ingrediente(cu cantități, evident).

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.mancare.ro/reteta/lasagna-vegana-321.html
Poftă bună! :)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută pe net, sunt multe retete. succes.

| NicoletaGabriela00 a răspuns:

Trebuie sa ai foi din alea speciale.
Le faci cum spune pe cutie. Ori le acoperi cu apa fierbinte ori le fierbi, nu stiu. Pui imtr-un vas, preferabil de yena, un strat de paste din alea foi. Apoi un strat de carne tocata, in prealabil prajita, peste care pui sos de tomate cu sare, piper si ce mai vrei tu. Deci un strat de paste, unul de carne, unul de sos, apoi iar paste, carne si sos. Si apoi razi deasupra cascaval. Si gata, bagi la cuptor pana se face crusta usor, pe margini.

| KodrutZ a răspuns (pentru NicoletaGabriela00):

Aia e musaca cu foi de lasagna, nu lasagna!
@digital7shady: Cel mai simplu e sa iei de-aia refrigerata de la Lidl (e chiar buna), sau sa mananci la un restaurant unde bucatarul chiar stie sa faca lasagna. Riscul e ca o sa ai de asteptat macar vreo ora si ceva...