| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care va pricepeti si va place sa pescuiti happy :vreau sa gatesc peste si nu stiu care au oase si care nu.Cine stie?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Somnul si crapul mare au oase mari si putine.
De asemenea, merluciul nu are decat sira spinarii.
In general, pestele mare are oase putine.
Oricum, fereste-te de caras, biban si platica. Sunt criminale!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

P. S. Daca vrei retete, da-mi un mesaj pe privat. Pescuiesc pestele de la supermarket, dar, fiind nascuta pe malul Dunarii, stiu sa-l gatesc.

| nellyneliana a răspuns:

Sturionii nu au oase, au doar zgarciuri... Pofta buna!

| bruno9432 a răspuns:

Macrou, cod, somon. au doar coloana. Carasul are multe oase indiferent cat e de mare.
Sau hamsiile alea mici care se pot manca cu totul big grin

| Dan a răspuns:

Pastravul este cel mai bun.

| lorely1308 a răspuns:

File de pangasius, de rechin - sunt foarte gustoase! si orice alte file`uri sunt fara oase!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*care are oase...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

File de pangasius ai incercat?