| Gosh. a întrebat:

Vai vai vai, deci am facut o mare mare prostie!
Daca va pricepeti la gatit, va rog aruncati o privire la intrebarea asta!

Ok deci parintii au plecat in oras si m-am gandit sa le fac o surpriza si sa gatesc niste crema de zahar ars, pentru ca intregii familii ii place.
Ok.ma apuc eu sa pun zaharul in tigaie.si suna ca vin in 20 de minute!
Acum nu mai am timp sa termin, si zaharul e cristalizat in tigaie, si efectiv nu mai pot sa il scot!

Ce fac? Nu vreau sa stie ca am incercat sa fac crema de zahar ars in secret...help?
Cum scot acest zahar cristalizat de pe tigaie?

Multumesc MULT!

Răspuns Câştigător
| BlueByMe a răspuns:

Eu nu ma prea pricep dar poti ascunde tigaia cu zaharul ars la tine in camera sau undeva si atunci o sa ai mai mult timp sa te documentezi sau saaflii cum se scoate
dar poti sa iei un cutit si sa incerci pe margini sa scoti zaharul, daca nu pune-l in apa foarte rece sau foarte calda si asteapta 3 min si incearca dupa aia s dai jos cu cutitu...big grin
sper ca te-am ajutat
dar de ce nu le poti spune ce ai incercat sa faci si atunci nu va mai fi asa stresantbig grinnu cred ca se vor supara...

6 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Pune apa calda in tigaie si se topeste singur, repede pana nu vin

| maduts a răspuns:

Incearca sa mai incalzesti inca o data zaharul pana se face ca un lichid si apoi pui peste el o cana cu apa pe a de muia. e posibil sa se fac un pic de fum dar altceva nu stiu.tre` sa moi zaharul ala ca altfel nu poti sa scapi de el.
succes, nu stiu cat te-am ajutat tongue

| Feeetitzaaa a răspuns:

Pui niste apa peste si o pui la fiert si asa il poti scoate

Sucess

| ralucissima a răspuns:

Incearca cu apa fiebinte, in orice caz, nu il poti lua asa repede, mai bine le spui, cred ca le va placea ideea, chiar daca nu a iesit cum te asteptai

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Eeee oh go on
Mare chestie, spune'le ca'i incercat sa le faci o surpriza, big grin, si totul v'a fi ok happy.
Mama ta te v'a ajuta.
Se mai intampla si din asteahee hee.

Bafta :*.

| Hathor a răspuns:

Off pai nu merge sal scoti in 20 de minute!
Trebuie lasata mult timp in apawinking
Sau spune-le adevaraulhee hee
Sau arunca tigaia laughing