| anonim_4396 a întrebat:

Pestele file are oase?

Sau depinde de fiecare peste in parte? In trecut mancam merluciu file si nu avea oase deloc. Dar acum am file de macrou si gasesc oase mici si subtiri.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Fileurile sunt portiuni de carne, dezosate. Daca acum gasesti oase, ori nu este file, ori a fost prost prelucrat si nu s-au scos toate oasele.
Nu exista "peste file" si nici nu depinde de peste. Insa nu toate soiurile de peste se preteaza la a fi dezosate. Unele soiuri au prea multe oase.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Pestele file are oase? ...am file de macrou si gasesc oase mici "

intrebarea ta conține deja răspunsul, dat tot de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Mersi. Al meu avea dar eram curios daca toate fileurile au oase ca macroul Si care file e cel fara oase.
Stii sa raspunzi ori ba?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"daca toate fileurile au oase"

toate? nici n-ai pretenții, cine știe așa ceva... Tu știi sau ba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am observat ca suferi de un tic... verbal pe site.
Si in viata de zi cu zi faci tot așa? Repeti mereu cuvintele celuilalt, inainte de a-i raspunde?
Raspunde omule direct la intrebari ca fiecare stie ce a intrebat nu e nevoie sa repeti si tu!
Daca nu stii abtine-te nu mai da raspunsuri aiurea doar ca sa te mentii in topul siteului.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"| Stelian2015: Pestele file are oase? ...am file de macrou si gasesc oase "

recitește-ți aberanta intrebare la care îți răspunzi singur și jelește. Tot singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Esti ca un papagal frustrat din colivie. Macar abtine-te.