| TooNight a întrebat:

Ce parere aveti despre pestele Macrou? Ma refer la mancare.Este bun, are multe oase?

Răspuns Câştigător
| DanJr993 a răspuns:

Are oase putine, si are un gust delicios cand il gatesti la tava. parerea mea. dar fiecare avem gusturi diferite

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este un peste destul de gras, cu un gust pronuntat de peste. Nu are oase multe.

| Zazu a răspuns:

Este un peste gustos pentru ca este gras, numai ca are o grava problema.In 90% din cazuri contine anisakis, un parazit care traieste in stomac sau intestine, se vede cu ochiul liber, este translucid, foarte subtire si ascutit la ambele capete.

| TooNight explică (pentru Zazu):

Serios? Si daca nu-l scot si il mananc? Multumesc mult de raspuns!:*:*:*
Iakss, l-am vazut intr-o poza.Mii raulaughing Nu cred ca l-am mancat, ca nu ma simt rau.Sunt simtome, sau faci o boala daca il mananci? Pentru orice eventualitatelaughing

| Zazu a răspuns (pentru TooNight):

Normal ca sunt simptome, diaree, dureri de burta si musculare.Anisakis,face acelasi lucru la umani ca si la peste.Strapunge intestinele si ajunge in muschi.Nu e de gluma, altfel nu as fi scris.
Eu nu recomand niciodata macroul proaspat.Pestele trebuie congelat pentru 24 ore la -18 grade celsius sau prajit la peste 60 grade celsius, altfel parazitul nu moare.Pana si in scrumbia afumata, in icre sau in burta si intestine, se vad parazitii.

| TooNight explică (pentru Zazu):

Multumesc din suflet pentru raspuns! Sunt norocoasa ca nu l-am mancat pe parazitlaughing.Nu am simtome, ma simt bine.O sa stiu de alta daca sa ma uit mai atent.Iti multumesc din nou pentru raspuns!kiss

| hideaway a răspuns:

Este foarte bun și nu are multe oase, decât șirul. Cel mai bun e pe grătar!

| TooNight explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, ati avut dreptate, nu are multe oase si este delicios.Vi-l recomand cu traditionala mamaliguta si cu mujdei facut din:usturoi, mustar, smantana, putina sare.:*

| gicaputinica a răspuns:

Oase, mai deloc.
Gust, destul de bun mai ales asortat cu lamaie.

Răspuns utilizator avertizat
| Chocolate26 a răspuns:

Nu are multe oase si este chiar delicos