| Eclectica a întrebat:

Pot folosi vas de yena in cuptorul cu microunde?
Daca vasul este mai inalt, 10-15 cm, se coace compozitia pentru un blat?
Merci!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Da, atata vreme cat vasul nu contine metale(la manere/coada). Vasul yena e chiar recomandat.Succes si pofta buna thumbs up (microundele intra peste tot adica in toata compozitia big grin)

| Eclectica explică (pentru stlucian):

Multam fain, acum sunt pe deplin lamuritahappy! Succes si tie, pe toate undele posibile!

| stlucian a răspuns (pentru Eclectica):

Pentru putin.winking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragă, blatul îl coci strict la cuptorul aragazului, la cuptor cu microunde!
Pa, pa.

| Eclectica explică (pentru Legiuitoarea):

Cred ca te-ai grabit cu raspunsul pentru ca....nu se intelege ce ai vrut sa transmiti de fapt.
Intrebarea era bine pusa: in yena se pot coace compozitii, au ba? Pentru ca am retete pentru cuptorul cu microunde dar nu spune cert daca se fac doar in tavi de silicon sau si in astea de yena.
merci pentru atentie, astept un raspuns mai pe tema.

| rippE a răspuns:

Da, atata vreme cat vasul nu contine metale

| Druica20adi a răspuns:

Cel putin teoretic n-ar trebui sa excplodeze.

| Druica20adi a răspuns:

Clar vasul de yena nu va interactiona chimic cu alimentele preparate. Parerea mea e ca intotdeauna sunt de preferat, indiferent de conditii.