| ȚuȚu7373 a întrebat:

Sall, cine are osmoza inversa sau este instalator, ma poate ajuta? Am o problema cu osmoza mea, are butelia de 7 litri si incarca greu, am schimbat recent filtrere 1, 2,3,am si laser. Funda celui care ma ajuta!

6 răspunsuri:
| popa07ady a răspuns:

Vezi membranele! Dar umbla cu grija sa nu le rupi. Daca nu te pricepi cheama un instalator specialist pe osmoze.

| popa07ady a răspuns (pentru popa07ady):

Daca ai filtru Y inainte de osmoza, verifica sa nu fie infundat, presiunea apei, regulatorul de presiune

| ȚuȚu7373 explică:

Am vorbit cu un instalator dar poate veni abia sâmbătă. Multumesc

| popa07ady a răspuns (pentru ȚuȚu7373):

Sunt curios ce are, poate imi spui si mie.

| ȚuȚu7373 explică (pentru popa07ady):

Este murdar filtrul osmozei, l-am schimbat şi am pus încă un filtru (Separat) inaintea osmozei

| popa07ady a răspuns (pentru ȚuȚu7373):

Inaintea osmozei oricum iti mai trebuia un filtru dar tu ai spus prima data ca ai schimbat filtrele.Aici era dilema mea.