| alynut a întrebat:

Sall TPU, recent am instalat un windows xp si totul se misca cam greu chiar si paginile de internet se misca in reluare. ce are? ma poate ajuta cineva?

16 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Nu ai instalate driverele de la placa Video (VGA) dar de ce nu treci pe Windows 7?

| alynut explică (pentru S3c0ndSh0t):

Pai am hardul de 160G ram 1G placa video 1G imi merge windows 7?

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru alynut):

Ziceai ca ai ram 2gb... acu sari la 1 eu ce sa cred pana la urma?

| alynut explică (pentru S3c0ndSh0t):

Scuze ram-ul este de 2 m-am uitat acum! hardul il am mic e de 160. si placa video de de 1G. imi merge windows 7?

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru alynut):

Da iti merge Windows 7 dar versiunea pe 32 biti daca vrei si in limba romana sa fie Ultimate!

| alynut explică (pentru S3c0ndSh0t):

Pfff nu am de unde sa iau windows 7 sad.app de cate ori pot instalez un windows? daca il reinstalez de mai multe ori patesc ceva la hard?

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru alynut):

Nu patesti absolut nimic! Scrie-mi pe privat id-ul tau sa te ajut.

| alynut explică (pentru S3c0ndSh0t):

Alynut99 e id meuwinking

| elycrissro a răspuns:

Cu programul asta o sa-ti instlezi toate driverele.

http://www.byetsoft.com/......river.html

| alecx4music a răspuns:

Instaleaza driverele (sunt pe cd-urile pe care le-ai primit cu calculatorul), daca nu le mai ai, fa-i update la windows.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ehm... vechi sau drivere sau placa video slaba sau vechi sau ehm daca nu stiu mai multe detalii mergem cu: E VECHI! happy

| alynut explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Cum sa fie vechi? am palca video de 1gb, ram 2 gb hardul de 160 gb. da nu am mai instalat diverele k nu le mai gasesc straight face

| DakotaRoyse a răspuns (pentru alynut):

Fă rost de drivere. Altfel tot aşa o să-ţi meargă.

| greenzor a răspuns:

Sall ce windows ai avut inainte se misca mai bine?
poate sa fie de le net
poate ai lag cine stiece viteza aai la net?
revino cu un raspuns

| alynut explică (pentru greenzor):

Tot xp am avut. pai daca misc un fisier pe ecran se vede in reluare sad

| beny09 a răspuns:

.Vezi ca driverele le poti gasi pe net.winking! cauta! Succes!