| Sline a întrebat:

.. am cumparat niste peste proaspat de balta si are icre pestele se numeste rosioara cum pot vedea sau afla daca icrele sunt comestibile...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Icrele sunt foarte bune indiferent de la ce peste ar fi
Numai ca trebuie sa le bati cu sare si sa le pui la macerat, altfel nu vei putea face delicioasa salata de icre
O zi bunahappy

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Icrele sunt comestibile de la toti pestii.

Sunt chiar foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti tote icrele de l toti pestii.Rosioara inca nu e in perioada de depunere a icrelor deci s-ar putea ca icrele sa fie mai mici si mai stranse.incerci sa bati numai o lingura de icre daca asta vrei si daca se leaga le bati pe toate.Nu am vazut inca icre de rosiara batute, dar prajite sunt super.Deci sunt mai bune prajite, dupa ce prajesti rosiara, poti praji si icrele si le servesti prajite alaturi de rosioara prajita.
Se bat numai icre mai mari incepand de la caras marunt si pana la crapi, stiuci in perioada iernii. In general, prajite sunt foarte bune.