| MihaiRusu88 a întrebat:

faceam de mancare si cand am ridicat tigaia s-a rupt manerul si tigaia s-o rasucit si o dat peste mana mea si m-am ars. spuneti-mi va rog cum sa scap repede de acea arsura.

6 răspunsuri:
| Feliciann a răspuns:

Mergi la farmacie exista o solutie care nu lasa cicatrice

| Rossey a răspuns:

Da cu ulei de floarea soarelui sau de masline pe locul unde te-ai ars dar daca te-ai ars rau iti va ramane semn. Funda?

| dyyva a răspuns:

Mierea este foarte buna. pui pe vata niste miere si dai pe arsatura. este f buna

| Mikka09 a răspuns:

Si mama mea s-a ars la mana si si-a cumparat de la farmacie un spray(oximed) si dupa o saptamana-doua s-a vindecat complet dar la mama a fost mai grava rana si nu stiu la tine cum e big grin daca e mai mica se vindeca mai repede:!

| annyannya a răspuns:

Poy trebuia sa pui iaurt pe arsura, dar asta trebuia facut imediat dupa ce te-ai ars deoarece mai calma arsura. happy

Sper ca te-am ajutat! :*

| iulia199714 a răspuns:

Pune miere pe arsura si stai cu mierea acolo vreo 12 ore