| gloria7 a întrebat:

Cum poti trata mai repede o arsura mica pe mana?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Cel mai rapid mijloc de a preveni durerea provocata de arsuri sau de opariri este de a pune mina sau zona afectata in apa foarte rece.

O alta modalitate recomandata in medicina traditionala este de a unge zona arsa cu miere, cu zeama de la un cartof ras sau cu un albus de ou batut spuma.

Mai puteti sa va preparati in casa o crema ce contine urmatoarele ingrediente: un morcov ras amestecat cu o lingurita de miere sau un fir de praz maruntit bine si fiert in lapte. O zi plina de realizarihappy

| Nymphetamine a răspuns:

Mierea de albine e cea mai buna. happy