| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, acum un an (sau pe acolo) am mancat un sandwich din omw (din ala triunghi cum se gasesc in lidl) dar a fost foarte bun dar ce-i drept era cam mult pentru un sandwich (undeva la 16 lei).
Aveti idee cum se numeste sau de la ce firma e? Avea pastrama (dar nu stiu exact de care era), mustar si castraveti murati. (nu avea cascaval)
Eu am mai luat acum ceva timp unul tot de la omv dar asta de l-am luat avea si casacaval si nu era asa bun ca cel pe care l-am luat acum un an.
Dau funda!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci frumos in supermarket si iei castraveti murati de calitate, niste pastrama de aia CA LUMEA, piine toast decenta, un mustar/maioneza, si ti-l faci acasa. Problem solved!

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic altceva!
Cumperi 100 gr pastrama / muschi tiganesc. Intra cam 5 felii.Cam 5-6 lei. O paine toast feliata 4-5 lei..Am vazut castraveti murati cu 6 lei borcanul
Iei o felie de paine pui o feliede pastrama urmata de 2-3 de castraveti taiati pe lungime si inca o felie de pastrama.
Iti ies doua sandwisuri!
Nu e greu de facut.Ai controlul alimentelor se iesi mai ieftin.

| TheSeventhSin explică (pentru Fatamuntilor):

Inteleg ce zici doar ca nu mai stiu sigur daca avea si alt ceva laughing) tocmai de asta voiam sa stiu cum ii zice sa-l mai incerc o data si sa vad ce contine ca sa-mi fac eu acasa.

| Lukasssz a răspuns:

Lidl!