| Sawarekh a întrebat:

Salut, am cateva perechi de adidasi pe care doresc sa-i spal.
Fiind albi, se vede orice urma.

Intrebarea mea este, cu ce sa-i spal ca sa nu se dezlipeasca, deterioreze?

Nu sunt adidasi extrem de scumpi.....sunt niste adidasi decenti.

Nu stiu daca as folosi masina de spalat, tin minte, cand eram mai mic, frati-miu a bagat niste adidasi la spalat si i-a scos dezlipiti de acolo...

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Îi lași într-o găleată cu dero și apă vreo zi că sa se înmoaie mizeria și să iasă puțenia din ei xD. Apoi cu o cârpă ( daca sunt din panza ) sau cu o perie( daca sunt din material tare ) îi masezi până se fac albi de fericire. Torni apa aia jegoasa la canal și pui apa curata. Ii pui acolo în găleată cu apă curată, îi scoți ii bagi de câteva ori. Apoi îi lași la soare sa se usuce.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu dettol, la mine functioneaza.

| sierra1 a răspuns:

Dă-i cu o cârpă (fără pretenții) pe ei. Apa, săpun și măiestrie. Atât

| Simpatic a răspuns:

Gasesti un raspuns zic eu concludent in acest articol:
https://blog.epantofi.ro/......de-sigure/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastă de dinți. Am scos și pete ce erau pe papuci de luni de zile. Recomand!

| ioana748 a răspuns:

La masina de spalat cu 800 de rotații si apa la 30 de grade.

| Mihai0101 a răspuns:

Spalai cu mana daca tie frica sa nu se dezlipeasca... si apa dezmortita