| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, am niste adidasi, s-au cam dezlipit pe o parte, cum ii lipesc? In afara de superglu, sunt scumpi.

Răspuns Câştigător
| hd04wbw a răspuns:

Foloseste TAC-PAC e mai bun ca super glue ( este elastic ) si rezista.Mi-am lipit eu o pereche de adidasi si sunt ok si acum de 2 luni cand i-am lipit.

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Super glue nu e este bun pentru asa ceva.

| Bizon95 a răspuns:

Superglue nu e bun la adidasi
1. nu rezista la apa (apa e solutia daca lipesti ceva gresit)
2. devine casant, moment in care in timp, la o chestie care se indoaie se vor rupe

incearca prenandez, tac-pac sau sa gasesti o cizmarie (dar nu am mai vazut una de ani buni)... problema cu ORICE lipici dinasta e ca e lent, asa ca ar trebui pus sub presiune, cica, ca tac-pac ar fi rezolvat asta, insa la prenandez trebuia incaltat intr-un picior fals dur (nu stiu cum ii zice) si apoi pus ca greutate pe o suprafata plana, pe talpa