| donarcostica a întrebat:

Am o pereche de adidasi care acum 2 zile i-am umplut de noroi fiindca a plouat. Adidasii sunt albi. Astazi i-am bagat in masina de spalat ( intr-o carpa alba ) iar acum i-am scos si in spate s-a strambat pielea si limba s-a ingalbenit. Ce pot sa fac sa indrept pielea aia de pe ei si sa albesc limba? Ofer funda pentru cele mai bune idei. Stima.

Răspuns Câştigător
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Dacă era doar noroi, nu era necesar să îi speli la mașină. Dacă îi ștergeai cu o cârpă sau un șervețel umed, ar fi fost de ajuns ca să arate ca noi. Nu orice încălțăminte poate fi băgată în mașina de spălat când ai murdărit-o. E nevoie și de puțină grijă în astfel de cazuri happy
Limba poate fi albită cu o cârpă pe care o înmoi în apă cu Ace sau alt fel de înălbitor. Legat de piele, nu prea cred că ai ce-i face. Incearca s-o dai cu niște cremă albă de pantofi sau ceva ce să conțină grăsime și să înmoaie pielea, poate cu timpul se îndreaptă, dar nu garantez.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se îndreaptă la purtare. Albește-i cu o lavetă îmbibată cu un detergent/soluție slab pe bază de clor

| LPCTSTR a răspuns:

Nimic.
Cumperi alti adidasi si ai grija ca pe viitor sa nu repeti greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii stergeai cu o carpa cu apa nu se intampla ce ai zis.
Zi mersi ca nu s-a si zgariat pielea.