| fabian12345326 a întrebat:

Salut, am o problema, am dat din greseala cu savo(de mucegai) pe niste pantaloni si i-am decolorat, sunt niste punctulete sunt multe. Cum as putea sa rezolv treaba asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 2 solutiI: arunca-i sau poarta-i asa cum sunt, daca poti, ca nu se mai pot face nimic, sau repara.
Substanta de curatat mucegaiul este "clorul", care decoloreaza si arde materialul.

| Celcestietot a răspuns:

Ai putea sa aplici o vopsea pentru materiale textile pe pantaloni.