| nashu40 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema...casnica,ca sa zic asa. Am un pat facut la comanda,cu saltea. De la o vreme placajul de dedesubt miroase a mucegai. Periodic il ridic, il curat complet si dau cu Savo antimucegai, sau le curat chiar cu un burete inmuiat in clor.
Se curata bine si o perioada nu mai am probleme, dar apoi iar revine mirosul.
Ce as putea face sa scap de miros? Exista vreo metoda? Se poate da cu ceva ca sa scap definitiv de problema?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Daca rezolvi problema cu umiditatea, rezolvi si mirosul de mucegai

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sterge placajul cu petrosin si lasa la aerisit pe ambele parti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui ridicat patul mai sus pentru a se aera si de desubt (suspendat pe nite caramizi puse unde sunt punctele de rezistenta ale patului, eventual pe doua caramizi ) iar placajul respectiv schimbat

| LIN2010 a răspuns:

Cred ca problema nu este doar placajul,acesta nu trebuie sa faca mucegai, si salteaua este o problema, dar contructiv la paturile cu saltea, nu se foloseste placaj ci un grilal special construit pentru a asigura aerisirea(eu am rezolvat situatia saptamana aceasta de la ''Lidl", au la promotie exact acele grilaje din lemn). Respecte

| enonimox a răspuns:

Are la bricostore un aparat care absoarbe umiditatea