| Allecsandrra a întrebat:

am o mare si ciudata problema. mama mea a facut curat si a folosit Savo pentru mucegai care desigut contine clor, si pulverizand prin baie, au sarit stropi pe camasa mea preferata si culmea aproape noua. am spalat'o insa tot au ramas niste mici stropi albi pe spatele acesteia ( mentionez ca este albastra ), si nu stiu cu ce sa le scot, am incercat ( dupa ce s-a uscat dupa prima spalare ) sa o bag in apa rece, ca cica ar merge, nimic! am auzit ceva de otet, insa sunt cam nesigura si parca iese mai rau, daca stie cineva ceva sigur cum as putea sa scap de petele astea, sa o vopsesc, sa o dau cu vanish, sau detergent, sau ceva care sa fie folositor, va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Anonim1516 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca iti patezi o haina cu clor nu mai ai ce sa faci. Daca o speli nu se mai duce, deci poti s-o speli linistita cu orice ca nu se mai stica. Daca iti place atat de mult camasa, ai putea sa o colorezihee hee (este tot ce a mai ramasbig grin)

| Allecsandrra explică (pentru Anonim1516):

Multumesc straight face. sa o colorez? thinking cu ce?

4 răspunsuri:
| kostyx a răspuns:

Nu ai ce sa ii mai faci. Clorul nu acopera culoarea, o inlatura definitiv. Poti sa ii faci alte picatele si sa pretinzi ca asa e modelul... Imi pare rau!

| Allecsandrra explică (pentru kostyx):

Multumesc, asta e sad.

| kostyx a răspuns (pentru Allecsandrra):

Pai nu ai cu ce sa o mai colorezi. Cumperi alta happy