| Ionvasile15 a întrebat:

Salut, as vrea si eu sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu o dieta sau un regim ceva, pentru a slabi. sunt baiat am 18 ani, am 1.73m, am 91 kg. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| swaggerofachampion a răspuns:

Ce sa scoti din alimentatie:

-Sucuri acidulate
-Chips-uri
-Fast food
-Ciocolata
-Alimente prajite.
-Carnea grasa.

Ce sa mananci: ( Nu in exces, si nu mai putin decat mancai inainte )

-Multe fructe
-Multe legume
-Peste
-Salate

Bea sucuri naturale ( adica din alea facute de tine in robotul de bucatarie. Celelalte au zahar si nu mai stiu eu ce happy Cumpara-ti fructe, si incearca orice amestecuri. Unele le poti indulci cu o lingurita de miere. )

Fa exercitii cel putin o ora pe zi. Si prin asta nu ma refer sa iti intinzi un cearceaf si sa faci flotari. Iesi la plimbare, poti sa faci un sport din moment ce esti baiat, doar nu sta in pat si te uita la televizor.

Mananca cu cel putin doua ore inainte de ora de culcare, si nu manca mult de cina. Trebuie sa ai un mic dejun consistent, din care sa primesti energie pentru restul zilei.

Bafta! happy

6 răspunsuri:
| unbaiatanonim a răspuns:

Cumpara proteine, dar foloseste-le pentru a-ti inlocui 2 din 3 mese. Si fa sport, grasimea se va transforma in masa musculara. Dai funda? happy

| bogdan1004 a răspuns:

Vasile sau cum sa iti spun iti dau un sfat prietenesc:du-te afara imbracate sport si dai niste ture de teren prin curtea scolii/un teren de fotbal.Alearga maxim 2 ore in fiecare zi si ai sa vezi un rezultat.Alergatul face si bine la sanatate si scapi de multe calorii asculta de minebig grin

| sarpeparsiv a răspuns:

Nu mai manca asa mult, si alearga, eventual mersi si la sala big grin

| Remusel a răspuns:

Sex cat se poate de mult!happy

| Brighi a răspuns:

Pai...cu ce sa incep :
trebuie sa ai cu zece kg. mai putin de cat inaltimea ta!
Mananca regulat! Adica nu manca seara dupa ora 6! (O sa te ingras mai rau) Nu mai manca chips-uri, de la Fast Food si carne grasa! Sa nu mai mananci foarte multe dulciuri!
Sa mananci Multe fructe si legume. Salata!
Sa nu mananci noaptea! Si sa faci mai mult de o ora si jumatate sport! Funda?

| youangel a răspuns:

Salut,si eu am avut in trecut o problema cu greutatea, eu ca sa slabesc am inceput sa mananc regulat si mancam mai putin ca de obicei, seara dupa ora 6 nu mai mancam deloc eventual un fruct daca imi era foame tare si zi de zi iesiam la alergat.