| MaGicElEmEnt a întrebat:

Buna allhappy As vrea sa stiu cam ce exercitii fizice ajuta la slabire.straight face anunt ca am 1.73m si 65 de kg si sunt baiat de 12 anistraight face.
P. S:Abdomenele ajuta doar cresterea si intarirea patratelelor de pe burticalaughing sau ajuta si ele la ceva?
Daca cumva stiti care sunt va rog sa le ziceti dau funda.Restul vot daca sunt folositoarehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele ajuta la eliminarea grasimii din aceasta zona si la intarirea muschilor(tot din aceasta zona,bineinteles). Majoritatea exercitiilor,in schimb, sunt pentru dezvoltare musculara sau pentru tonifierea musculaturii, nu pentru slabit.Pentru a slabi, alearga zilnic 20 de minute, cu viteza medie.Pe langa asta,va fi nevoie si de o alimentatie sanatoasa si echilibrata.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile(le poti inlocui cu fructe,pe care le poti amesteca cu iaurt,celeale intagrale,stafide,chiar si putin zahar sau putina miere),chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea, nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu mananci mai mult decat e nevoie). Succes.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai aproape greutatea ideală. În mod normal, ar trebui să ai 63 de kg, deci nu trebuie să faci multe eforturi pentru a slăbi.
Ajută și abdomenele, însă ai mare grijă la alimentație!
Mănâncă sănătos, căci ești în creștere.
Așadar, evită grăsimile și consumă multe alimente bogate în vitamine și proteine.
Sănătate!

| Angelblack a răspuns:

Deci daca esti baiat iti recomanda ceva care o sa te ajute sa faci muschi da sa si slabesti alearga in fiecare seara pana obosesti cand simti ca esti obosit continui fara sa te opresti indiferent apoi reduci consumul paini la masa faci cate 5-10-20-50 flotari pe zi cat mai multe poti fa abdomene pentru flexibilitate genoflexiuni 50 dar fii atent o sa ai muschi dar o sa ai si febra musculara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergatul te va ajuta si din puctul asta de vedere(vei slabi uniform alergand). Succes.

| MaGicElEmEnt explică:

De fapt pardon am 70 de kg straight face

| MaGicElEmEnt explică:

De fapt am 70 de kg este bine? sau tot mai trebuie?

| MaGicElEmEnt explică:

Katya vreau sa te anunt ca la mine nu e problema cu burta ca e prea mare ci cu ''tatele''oh go on din cauza grasimii au crescut aproape ca a unei fete...deci abdomenele m-ar ajuta la aceasta problema? sau ce m-ar ajuta?crying

| MaGicElEmEnt explică:

Alta intrebare... Eu nu sunt un fan al alergatului dar mersu cu bicicleta ma ajuta?