| Daria84 a întrebat:

Cine ma ajuta cu un regim (pentru a slabi )!?!?!?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lesea a răspuns:

Alimentatie corecta, dimneata gimnastica si fuga poti s aincepi cu o distanta mica de 1 km, pe parcursul zilei nu ar fi indicat sa maninci alimente ce contin grasime multa, mincarea prajita si altele caci elle deja daca sunt prajite nu contin vitaminele necesare. Exercitiile fizice sunt necesare pentru a slabi, consider ca este chiar cea mai efectiva metoda.Eu ca sa mentin in forma ma trageam al bara am inceptu cu putin si mai apoi cu mai mult. Sper ca cu ceva te-am ajutat. (Funda)happy

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E plin internetul de dieta, dar cel mai bine ar fi sa mergi la un medic nutritionist. Merita investitia.http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Daria84 explică:

1,50; 43 de ani; greutate 53 de kg