| papuciirupti a întrebat:

ce retete culinare aveti, care se pot manca si reci. urmeaza sa plec la camin si momentan nu am electrocasnice deoarece vreau sa facem cheta...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mancare rece: lactate, branzeturi, slanina si carnat afumat, salam uscat, sunca afumata, conserve de mancaruri gata preparate, zacusca, gemuri, etc. Le poti duce de acasa, dar gasesti si in magazine (in suopermarketuri sunt mai multe feluri si mai ieftine decat la magazine mici).

In camin SIGUR veti avea aragaz sau resou unde sa va faceti /incalziti mancarea. Daca nu, primul electrocasnic va fi un resou mic, de 300W, pe care-l poti utiliza la nevoie si in camera pentru incalzirea mancarii.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiWeisz a răspuns:

Nu stiu unde esti tu studenta, dar eu la medicina nu am timp de asa ceva laughing Daca nu primesc mancare de acasa, in general imi cumpar ceva gata facut si aia e. Ori asta, ori niste chestii gen sunca, cascaval etc.

| papuciirupti explică (pentru AndreiWeisz):

Ai inteles gresit, nu am zis ca le voi face acolo, le va face mama si le voi lua acolo, nu pot sa mananc doar conserve pentru ca am probleme cu stomacul, am alimente si condimente pe care le evit. zilnic trebuie sa mananc si mancare gatita nu doar salamuri, cascaval, branzeturi...

| Vassii a răspuns:

Am auzit că zacusca este in voga in căminele de studenți

| Caty68 a răspuns:

Poti sa iti cumperi mâncare la conserva sau cu termen de valabilitate mai mare.