| RazvanPopa a întrebat:

Salut comunitate! Vreau si eu retetele voastre preferate de salata de rosii. Cea mai gustoasa primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
| xKnDiLy214 a răspuns:

Daca ai rosii cherry galbene ar fi cel mai bine sau merg si rosiile normale, ardei taiati cubulete, ceapa(cea mai buna ar fi aia rosie), niste branza de oi rasa, patrunjel si foarte putin busuioc. E delicioasa :X:X Incearc-o!winking

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Eu o prefer pe cea mai simpla: taiate felii si condimentate, dupa gust, cu sare, piper si ulei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite,mie imi place asta,
http://www.laurasava.ro/2011/11/10/salata-de-rosii-cu-iaurt/
Te pup!

| TizZu15 a răspuns:

Salata de rosii cu ardei, ceapa si castraveti.winking

| IulianDornianu61 a răspuns:

Hmm... poti incerca cum am facut eu : am taiat niste telemea in cubulete de circa 1cm cub fiecare si le-am pus peste o salata de rosii simpla cu putin ulei si cv mai mult otet is un pic de sare si amesteci bine. Important ar fi sa tai si rosiile in bucati micute sa lase mai multa zeama si sa fie mai usor de mestecat. Totusi trebuie sa astepti un pic sa lase rosiile ceva zeama, deci dupa ce ai facut salata cum ti-am zis eu o lasi vreo 20 de min.

| LOkk12 a răspuns:

Salata de rosii cu brinza de oi

| DownTheStairs a răspuns:

Salata verde, multe rosii si ici-colo niste castraveti toate asezonate corespunzator impreuna cu putina telemea sarata pentru mine e o combinatie ideala de salata de rosiihappy