| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Daca un material textil miroase a pisica ce sa fac? Trebuie sa il spal in masina, problema e ca materialul e destul de sensibil. Daca il las pe culmea de reufe la aer cateva ore mirosul dispare? Mirosul nu este unul intens dar exista.

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mirosul dispare numai prin spalare.

| Libelle a răspuns:

Poti sa il speli la mana cu apa calduta si nu va pati nimic. Foloseste dero manual, daca ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, daca deja miroase si simti tu asta, inseamna ca vor simtii si altii, deci, spalat manual cu detergent, clatit bine si uscat afara.

| Felissa13Eden a răspuns:

Pune 30 ml de apa cu 2 linguri de otet intr-un pulverizator si pulverizeaza pe toata haina, apoi las-o sa se aerisească putin.
La mine a mers cu o esarfa din casmir happy

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cat de sensibil e? ca doar nu e facut din hartie. Pune mult balsam de rufe, lasa-l la inmuiat in apa calduta 15 minute apoi clateste, nu clati extrem de bine sa mai ramana iz de balsam si nu-l stoarce daca e asa sensibil materialul, lasa-l apoi la uscat.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Mirosul nu dispare, spala-l la 30 de grade si nu are ce sa se intample.

| Sorinel_Sorin_1997 a răspuns:

Tine-l cateva orea la aer curat afara si o sa dispara mirosul.