| Turcan_Cristian_1996 a întrebat:

Eu doresc sa fiu bucatar si nu stiu prin ce sa trec, unde sa invat? Imi place mult culinaria si am mai auzit ca bucatarii primesc un salariu frumusel.Ce ziceti. Fetelor le place mult cin barbatii stiu a gati dar sa fie bucatar e si mai.

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai la un liceu, la un profil care se bazeaza pe acest lucru. Sau dupa ce vei termina liceul poti face niste cursuri de bucatar-ospatar. Chiar daca pentru prima data vei fi ospatar cu timpul vei invata mai bine si vei deveni un bun bucatar. Dar este un lucru important: trebuie sa ai multa ambitie.

Si normal ca fetelor le place ca cineva sa le gateasca. Adica dupa o zi de munca oare mai ar avea cineva chef sa mai gateasca? Eu zic ca nu, dar un sot care sa faca acest lucru va bucura sigur.

Pa, pa!

Ps: Uite ce am mai gasit, poate te va ajuta:
http://www.foodstory.ro/......-bucatarie

9 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Iti place,, culinaria,,? laughing)) Poate arta culinara. Da, fetelor le place ca altcineva sa gateasca pentru ele in loc sa stea ele in miros de mancare, dar daca tu gatesti, atunci ea o sa bata cuie?

| Kriss96 a răspuns (pentru morningstar):

Nup. O sa faca curat in casa sau o sa aiba grija de copil/copii happy

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Vezi niște cursuri de gătit:
http://timp-liber.acasa.ro/hobby-15/cursuri-de-gatit-11346.html
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici ce trebuie,
http://cursuridecalificare.ro/cursuri-de-bucatari.php
Te pup!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Un liceu.

| BencheaAdelin a răspuns:

Pai la un liceu, la un profil care se bazeaza pe acest lucru. Sau dupa ce vei termina liceul poti face niste cursuri de bucatar-ospatar. Chiar daca pentru prima data vei fi ospatar cu timpul vei invata mai bine si vei deveni un bun bucatar. Dar este un lucru important: trebuie sa ai multa ambitie.

Si normal ca fetelor le place ca cineva sa le gateasca. Adica dupa o zi de munca oare mai ar avea cineva chef sa mai gateasca? Eu zic ca nu, dar un sot care sa faca acest lucru va bucura sigur.

| DumiY a răspuns (pentru BencheaAdelin):

De ce mi-ai copiat raspunsul? Nu stiai ca poti fi raportat/a si iti vei pierde contul!?

| BencheaAdelin a răspuns (pentru DumiY):

Mare branza

| PappaBear a răspuns:

Poti opta pentru un curs de bucatar. Mai multe informatii, aici:
http://sbinfo.ro/curs-bucatar/