| RAY a întrebat:

De ce va place sa manipulati barbatii fetelor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem manipulati deoarece o femeie stie ca poate sa primeasca orice vrea ea, dar in acelasi timp este constientã ca noi suntem superiori fizic fata de ele. Asa ca se folosesc de propriul lor corp pentru manipula barbatii

Pâna la urma toate vor sa manipuleze si sa controleze un barbat la inceput se simt puternice, dar daca reusesc o sa-si piarda respectul asa intram toti in friendzone, ne ignora, ne dau papucii, divorteazã
Asta e natura ea incearca sa manipuleze sa vada daca acel barbat este slab si cedeaza, daca cedeaza se va indeparta deoarece ea crede ca poate fi manipulat de oricine, avand o minte solipcistica
Primul atribut care il facem noi la ele este frumusetea fizica, dar ele aleg securitatea emotionala/fizica/financiara

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Atunci unde e iubirea feminima?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca ele ne iubesc in alt mod de cum le iubim noi, pe ele le atrage iubirea care le-o oferim noi. De aceea Vor foarte multa atentie din partea noastrã

8 răspunsuri:
| AdinaanidA a răspuns:

Ce anume înseamnă manipularea asta, mai explicit?

| RAY explică (pentru AdinaanidA):

Https://www.sexsafe.ro/......-barbatii/
plus ca am auzit multe femei care se lauda ca manipuleaza barbatii, deci unde e iubirea feminima?

| AdinaanidA a răspuns (pentru RAY):

Am înțeles și sunt total de acord cu ce a spus Alesya mai sus.
Am avut colege la facultate de genul ăsta pe care noi în gașcă le numeam "lipitori".
Nu cred că există o explicație. Așa au fost educate, ăsta le e felul, ăsta le e caracterul. Au fost crescute în cartier și sistemul lor de valori e total răsturnat. Și multe chiar se mândresc cu asta.

| Alesya27alesia27 a răspuns:

Adevaratele c***e da..manipuleaza. Dar sa iti gasesti o fată,, adevarata,, nu cred ca o sa mai faca ce face cealaltă. Putine fete mai sunt acum sincere si nematerialiste. Eu cred ca daca ii arati unei fete ca nu esti asa de usor de manipulat ea o sa se schimbe. Poti folosi asta la orice fată, gen ai o prietena si vrei sa vezi cum e ea de fapt, aratăi adevarata ta fată nu ii spune fel si fel de prostiii cum ca ai bani si masini pentru ca voi barbatii le invatati cu nărav, da sa ii arati ca tu esti un băiat simplu si modest si daca se indeparteaza de tine atunci sa stii ca ea vrea mai multe. daca ea se apropie de tine sau ramane totusi la locul ei atunci nu e ca celelalte, cu timpul iti dai seama cum e o persoana de fapt. Sper ca te-am facut sa intelegi cat de cat.

| Basarab1 a răspuns:

Ca sa loam banii la fraieri