| adrianjk a întrebat:

Imi poate recomanda cineva cu ce pot da sa scot o pata maronie de pe piele intoarsa de culaloare gri? Este vorba de o pereche de adidasi si i-am bagat la masina de spălat, am zis ca se curata dar se pare ca nu. E putin vizibil dar totusi e acolo. Stie cineva vreo solutie?
Si pielea intoarsa s-a facut aspra gen in contactul cu apa. Cu ce "ingrediente" de prin casa pot da pe ea ca sa-i ofer finetea odinioara?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

De la ce e pata?

| adrianjk explică (pentru Furnicuta000):

Noroi, mizerie de pe strada.

| zilog a răspuns:

Prima dată încercă cu venish
apoi incerca cu alcool izopropilic mult din abundența și sterge cu servetele
vezi ca alcoolul ia foc sa nu stai cu lucruri care fac scântei pe lângă el
si să nu îl lasi la indemana copiilor!
alcoolul izopropilic arde ca si benzina
asa ca mare atentie la protectia muncii!

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Triumf cel pentru aragaz.
Daca nu, du i la curatatorie si in cateva ore cu 5 lei sunt gata