| Zalex04 a întrebat:

Heei! Stie cineva cum as putea sa aduc pielea intoarsa sa culoarea ei originala? Pentru că am spălat o pereche de adidași la masina de spălat si s-au albit.

Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Ii vopsesti, altceva nu ai ce le face. Am vazut ca sunt niste spray-uri cu care poti vopsi, incearca!

| Zalex04 explică (pentru Marbea):

Mersi, o sa incerc asta

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pielea intoarsa are culoarea naturala bej-galbui deschis. Orice alta culoare se obtine prin vopsire.
Daca s-a albit in masina de spalat, atunci inseamna ca s-a albit /decolorat de la detergent,
Eu port pantofi de piele intoarsa, pe care le-am tratat cu untura topita, frecata pe suprafata exterioara. Astfel, pielea va capata o nuanta maro semi-inchisa. Pielea va deveni moale si comoda, dar foarte rezistenta la apa si la expunerea fortelor fizice.

| Zalex04 explică:

Mersi, poate merge