| AndreiXD07 a întrebat:

Salut lume buna, am o intrebare legata de cuptorul cu microunde, poate ca suna ciudat. Ideea este ca vreau sa stiu daca dauneaza cu ceva cuptorului daca incalzesc un timp scurt cum ar fi 10-15 secunde ceva obiect care sa contina plastic in exterior cum ar fi iaurtul. Oare risc sa imi stric cuptorul? laughing))

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Cuptorul NU se strică doar că iaurtul (cel cald, bleah!) tău ar putea conține particule de plastic mai mult sau mai puțin topit și n-ai vrea asta

| AndreiXD07 explică (pentru sierra1):

Ms de raspuns am sa tin cont

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu baga plastic la microunde.