| eusuntcipi a întrebat:

Salut! M-am bronzat foarte tare pe fata, iar acum incepe sa mi se decojeasca. Arata oribil deoarece tenul meu este destul de deschis si se vede diferenta dintre bronz si ten, mai ales ca mi s-a decojit doar putin pe frunte. Cam cat dureaza pana se decojeste toata fata sau cum as putea grabi procesul de decojire? De mentionat ca am folosit un ulei inainte sa ma expun la soare insa si-a facut efectul doar pe celelalte parti ale corpului, nu si pe fata.

3 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Câteva zile. Folosește o cremă exfoliantă, ca să grăbești procesul.

| ionur a răspuns:

Bulion este bun pentru arsuri.

Nu am încercat niciodată da încerca vezi dacă merge și dacă merge să-mi zici și mie.

| andreikr a răspuns:

Eu sunt alb la piele și mă ard ușor. Folosesc protecție 30-50 și după îmi dau cu cremă aftersun. Chiar n-am ce să fac, altfel mă pârlesc. Folosește o cremă hidratantă acum și în câteva zile o să treacă.