| Bivolu69c a întrebat:

De ce mi se decojeste pielea de fiecare data cand ma bronzez
De 2 ori am fost la plaja vara asta si de 2 ori mi s-a decojit pielea sad
Nu am folosit nici o lotiune sau ceva, ar trebui sa folosesc?
Cum pot obtine si eu un bronz care sa se mentina si sa nu mi se mai decojeasca pielea?

6 răspunsuri:
| deea1919 a răspuns:

Pai sunt uleiuri, creme pentru un bronz frumosE normal sa se decojeasca pielea dupa ce te bronzezi.

Funda?

| Farmec a răspuns:

Pentru a profita din plin de razele soarelui, fără ca acesta să abuzeze de noi şi fără să ne privăm de beneficiile sale pozitive, iţi recomandăm să ai încredere în produsele de protecţie Gerovital SUN. Urmarind acest link vei gasi un tabel care te va ajuta sa identifici cel mai bun produs pentru tipul tau de piele: http://farmec.ro/Gerovital-Sun.html
Expunerea la soare nu se face fara o lotiune de protejare! Urmarind acest link vei gasi efectele daunatoare ale soarelui: http://sun.gerovital.ro/efecte_daunatoare.php
Aici vei gasi toate produsele noastre de plaja http://sun.gerovital.ro/efecte_daunatoare.php

| tp a răspuns:

Foloseste crema de protectie solara cu factor peste 30 pestru corp si cu factor 50 pentru piele si incearca sa nu stai la plaja in orele de varf.

| Heartstrings a răspuns:

Trebuie sa te dai cu rema, sau cu ulei pentru bronz. E normal ca pielea sa se decojeasca daca stai la soare fara crema pe tine, nu esti protejata. Data viitoare cand mergi i-ati o creme speciala pentru bronz, gasesti in toate supermarketuri-le si nu e scumpa. Bafta happy.

| Bivolu69c explică (pentru Heartstrings):

Nu stau sa ma dau acum cu crema pentru bronz daca n-ai observat sunt baiat nu fata

| Heartstrings a răspuns (pentru Bivolu69c):

Atunci ciuciu bronz, ce conteaza ca esti fata sau baiat. Vrei bron iti trebuie` crema!