| MirceaBade31 a întrebat:

Salut, stie cineva cum scot cerneala de la un pix de pe un tricou gri? E doar o linie

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt : zdup in mașina de spălat + o leacă de detergent lichid

| Yuoia a răspuns (pentru sierra1):

Pasta de pix nu iese la un spalat simplu.

| sierra1 a răspuns (pentru Yuoia):

"mașina de spălat + o leacă de detergent lichid"

ăsta NU e spălat simplu, dragă

| Yuoia a răspuns (pentru sierra1):

Ai scos TU pasta de pix la "mașina de spălat + o leacă de detergent lichid"? Nu cred. Nici cu oleaca si nici cu mai mult detergent. Cerneala, da. Pasta de pix, nu.

| sierra1 a răspuns (pentru Yuoia):

E limpede că n-ai folosit niciodată detergent lichid sau mașină de spălat. Care din ele? sau ambele?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru MirceaBade31):

Aia e! (crapă de ciuda madam Yuoia)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Incearcă să torni deasupra petei niste Vanish Oxi Action (lichid) și lași cîteva ore, aprox. 4h, să actioneze, apoi speli manual cu săpun (sau detergent) și clătesti bine.
Sau poti folosi Ace Colors (solutie pentru petele dificile pentru rufele colorate)