Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt momentan plecat in vizita la tatal meu si este plecat majoritatea timpului asadar singurul tip de mancare pe care il consum momentan este fast food insa chiar vreau sa renunt si singur nu ma descurc sa gatesc. Ce mancare as putea face sa fie cat de cat sanatoasa si usor de facut? Sau direct de cumparat?

2 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Paste cu pui, crenvursti sau chiftelute.
Fierbi pastele, scurgi apa, pui sos( bulion) cu busuioc, apoi carnea mentionata mai sus.

| gratargratar a răspuns:

Eu nu ma pricep deloc la facut mancare, dar iti pot sugera ce mananc eu in astfel de situatii:

- poti cumpara Sana, sa mananci cu corn sau franzela
- poti cumpara crenvursti pe care sa-i fierbi, mustar, niste lapte pe care sa-l fierbi (si eventual iti faci si cacao)
- poti manca lapte cu cereale
- iti poti cumpara fructe ( e sezonul lor )
- iti poti cumpara oua (omleta nu e deloc greu de facut, dar sa nu exagerezi cu ouale)