| Chhrisu a întrebat:

Sunt un fan al gatitului si vreau ca atunci dupa scoala (pe la ora 6) sa imi fac un desert si ceva sa alunece pe gat. Ce imi recomandati?(ceva care sa se pregateasca usor)

Răspuns Câştigător
| magicianul19 a răspuns:

Nuca cu branza si stafide
toci nucile cu ce poti
apoi branza de vaci o freci cu zahar dupa gust ( branza pui cam cat vrei sa faci) lasi cateva minute. intre timp faci putin sirop din apa cu zahar sau daca ai concentrat e mai bun ca da aroma mai placuta si diferita... apoi torni putin din sirop peste conpozitie dupa care pui stafidele. mai poti pune si scortisoara macinata daca iti place sau ciocolata topita peste sa dea culoare si gust. pofta buna si sa-mi spui cum ti-a iesit

1 răspuns:
| Daria a răspuns:

Clatite day dreaming