| Rocavaly a întrebat:

Acum 3 saptamani am cumparat o iepuroaica gestanta rasa urias german, ea arata bine si era energica, si proprietarul spunea ca peste 2 saptamani trebuie sa fete si a facut o proba la iepuroi si iepuroaica impingea iepuroiul cu picioarele din spate si iepuroiul cadea pe spate, el spunea ca asa se verifica. Am cumparat-o si am dus-o acasa cu masina, dupa ce am ajuns acasa am pus-o in cusca si era foarte agitata. De mancare ii dadeam papadie si lucerna lasate o zi la ofilit ca asa mi-a zis omul de la care am luat-o si ii mai dadeam apa si porumb, ocazional coji de cartofi. In fiecare zi mergeam la ea si o mangaiam pe cap dar dupa 4 zile a inceput sa fie agresiva, sa zgarie si chiar sa muste, am luat-o odata pe saptama sa o palpez si nu simteam nimic. Trecusera 2 saptamani si nimic, a venit si a 3- a mama s-a dus sa ii dea de mancare si cand a deschis usa erau 4 iepurasi morti pe podea si pe jos era sange, mama a luat iepurasii si i.a aruncat. Acum in prezent iepuroaica nu prea mananca sta intinsa tot timpul, respira greu si se chinuie sa digere. Va rog sa raspunda cineva care stie ce e de facut in acest caz!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O duci la veterinar noi nu sunte m medici si nu stim ce are.

1 răspuns: