| andreutzys a întrebat:

am facut ceva de mancare si l-am lasat sa se faca pe aragaz. Am plecat sa duc gunoiul, m-am dus la baie si imediat dupa ce am terminat treaba, aud senzorul de alarma din bucatarie! FUM MULT, am oprit focul, am scos oala de pe aragaz si am bagat-o in apa. Intrebarea mea este cum pot sa scap de mirosul de mancare arsa, am 15 ani si sunt singur acasa, parintii mei vin la 5-6, cum sa eliminin mirosul rapid, adevarul e ca am ars si oala, cred ca o sa le spun adevarul, dar cum pot inlatura din miros? Am deschis geamul si am pornit hota la maximium.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Lasi geamuri/usi deschise, poti sa prajesti ceva in tigaie la aragaz poate ai ceva costita afumata asa mai scapi de acel miros urat si va mirosi costita afumata..prajeste ou.fa floricele daca ai si poti sa dai si cu un parfum.
O zi frumoasa sa aihappy

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa se duca in cateva ore si mirosul nu ai ce sa ii faci

| Fatamuntilor a răspuns:

Numai cine nu munceste, greseste!
Ai procedat bine! Nu incerca sa acoperi un miros cu altul.IMPORTANT sa miroasa ca curat.
Oricum mirosul va persista.
Spune -le adevarul parintilor tai, vor aprecia stradania ta.
Oala o poti curata cu TRIUMF pentru oale. Ungi cu ajutorul pensulei partea arsa, lasi sa actioneze 10 minute, freci cu ajutorul unei burerete mai aspru, clatesti.

| andreutzys explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc mult, dar oala s-a ars de tot asa ca am aruncat-o la gunoi, asta e, daca m-am dus la toaleta, am uitat de mancare happy

| Radu284 a răspuns:

Nu ai cum, in afara de ce ai facut deja. O sa se duca cu timpul.
Pune mana si freaca oala aia, sa o cureti.

| andreutzys explică (pentru Radu284):

Am dat-o afara, stau la casa.

Răspuns utilizator avertizat
| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu ai cum in afara de ce ai facut deja.Am dat-o afara, stau la casa.O sa se duca in cateva ore si mirosul nu ai ce sa ii faci.

| P_Sabina_1984 a răspuns:

Se va duce mirosul dupa ceva timp daca tii geamul dechis. Poti incerca si odorizant de camera.