| NormalGuy3000 a întrebat:

Salut TPU, am o infestare de șoareci in vechea mea bucătărie și am încercat să pun grămezi de grâușor raticid pentru a scăpa de ei, am respectat instrucțiunile de utilizare am folosit și mănuși când le-am pus dar grămezile au rămas neatinse și nu înțeleg de ce iar după un timp am înlocuit grâușorul cu lipici pentru șoareci și acesta a dat rezultate imediat prinzându-se un șoarece fix unde lăsasem grâușorul, de ce credeți că nu l-au mâncat?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

În general nu prea are efect grâușorul. Nu-i atrage la fel de mult. Există niște "jeleuri", găsești la orice fitofarmacie, și lipiciul pe care deja l-ai folosit, astea sunt cele mai eficiente.

1 răspuns:
| Standt a răspuns:

Au mirosul fin si au simtit otrava.