| nikol234 a întrebat:

Cum pot scapa de un șoarece care se află între tavanul fals din pvc si tavanul normal? Am încercat cu pastile, lipici granule, sau aparate de băgat în priză

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Poti sparge putin din tavanul fals si incearca sa introduci o capcana, dar esti sigur ca este soarece? Pot fi ceva pasari care si-au facut loc pe acolo si sa iti dea impresia ca este un soarece, zic si eu.

| nikol234 explică (pentru MadalinG99):

Eu asa cred ca e daca era o pasăre făcea un piuit sau ceva si nu ar fi încăput fiind spațiul foarte mic.

| MadalinG99 a răspuns (pentru nikol234):

Depinde si de casa, daca e de chirpici hai sa zici ca e soarece, dar daca e din BCA, m-as mira, poate fi o soparla/ sarpe. E aiurea ca trebuie sa spargi acel tavan ca sa aflii ce e...

| nikol234 explică (pentru MadalinG99):

E din chirpici. Am mai avut problema cu vrabiile cand intrau pe hornul de afara si ajungeau tocmai la gura sobei mai ales vara nu era zi sa nu avem... pana am gasit o modalitate

| MadalinG99 a răspuns (pentru nikol234):

Atunci ai sanse sa fie soarece, foarte aiurea, pune o capcana vezi poate prinzi ceva.

| nikol234 explică (pentru MadalinG99):

Dacă nu il prind o sa fac revelionul cu soarecele si cu dan negru?

| MadalinG99 a răspuns (pentru nikol234):

Moor de ras, probabil daca ai sa pleci de acasa si va fi frig, va muri de frig, uite iti mai spun ceva, vezi ca daca pui grau dintrala si moare, o sa miroasa extrem de urat! Asa ca grija mare si cu asta.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pastile si răbdare. Dar sa aibă acces la ele. Daca le mănâncă ii ia zile bune pana sa moara.

| mihai69 a răspuns:

Bagă o pisică!

| Catrice a răspuns:

Bate în perete pana îți vizitează vecinii laughing

| QuelQui a răspuns:

Vechea capcana cu o momeala de slanina sau branza.
Se gasesc la magazine si sunt ieftine.
Aparatele bagate in priza nu fac decat sa-ti consume curentul.