| IssabellaLoLa a întrebat:

Am o intrebare :daca nu avem mascarpone (e prea scumpa) si nici praf tiramisu merge sa facem Tiramisu din crema normala pentru prajituri (pe mine nu ma intereseaza sa fac totul ca la carte! adica daca va iesi gustos) ~FUNDA~

Răspuns Câştigător
| xDeyaDeeAx a răspuns:

Sigur ca merge si e delicios. Mama mea nu il face nici cu mascarpone nici cu praf de tiramisu si iese excelent. Faci crema normala de prajituri, iei piscoturi le inmoi intr-un amestec din cafea si pepsi le asezi in bol pui un strat de crema, apoi un strat de piscoturi, apoi crema si la final razi ciocolata deasupra si te asigur ca iese delicios! ( Asta e reteta mamei mele tongue )

3 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Crema pe care o amesteci cu frisca.

| babyloving a răspuns:

S-ar putea sa iasa, diferenta este ca nu are un gust mai cremos, in rest este buna doar ca nu va fi un tiramisu ca la carte.Bafta!

| whiteOdrink a răspuns:

Daa...cu siguranta se poate, cum spunea si xDeyaDeeAx, mama mea il face la fel. Inmoaie piscoturile intr-un mix de cafea cu lichior/coniac si face crema de prajituri normala si pune acolo si deasupra la fel, frisca si poti orna cu fructe proaspete sau confiate! Deci e genial, mama nu a facut cu mascarpone sau praf de tiramisu, mie mi-a placut mai mult asa, facut de mama! happy