| VolleyballSpiker a întrebat:

Salut, TPU. Am o pereche de adidasi roșii, iar botul e din piele întoarsă roșie. Problema e ca s-au murdărit și as vrea sa știu cum îi pot curata fără sa stric pielea întoarsă. Fundă big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu merge cu guma incearca un spray special ( intreaba de el la magazinul de unde ti-ai cumparat pantofii). In caz ca nu merge nici asa uda-i doar la suprafata si cu periuta cu sapun de rufe ( ca detergentul e nociv) spala-i.Dar ai grija sa-i clatesti bine ca dupa raman pete si sa nu-i pui direct sib jetul de apa. Si dupa cu o carpa curata incearca sa-i clatesti.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Du-te la un magazin de adidasi si cumpara un sprey special pentru curatat pielea intoarsa nu te apuca sa-i stergi cu ce-ti vine la mana.

| pupyfan17 a răspuns:

Poti cu o guma de sters curata.