| cry_7499 a întrebat:

Am un ceas cu curea din piele intoarsa; cureaua s-a cam murdarit si as vrea sa stiu ce solutie ar trebui sa folosesc pentru a o curata. Multumesc anticipat.happy

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand eram eu mai tanar se curata cu neofalina.Cauta la chimicale. Nu stiu daca mai exista dar se poate inlocui cu benzina pentru brichete. Dupa stergere cu o carpa imbibata se pune deasupra aburilor si se perie in raspar ca ia aspectul de catifea.