| edytZzza a întrebat:

Am tinut o dieta cu putine calorii maxim 500-700, timp de 1 luna. Si metabolismul meu sa obisnuit cu mancare putine si calorii putine, acum as vrea sa mananc de mai multe ori pe zi de 3-4 ori, inainte mancam de 2 ori, dimineata si la pranz. Acum vreau sa mananc si seara, pana in 19. Deci vreau sa bag mai multe calorii 1500-2000 cat este normal, cu ce mancaruri sa incep, DAR SA NU PUN TOT CE AM DAR JOS!

Nu ar fi bine sa mananc dimineata niste cereale fitness, la pranz pe la 12-13 o ciorba de rosii, iar seara pe la 17-18 : 1 banana si 1 mar, ziua cealalta sa incep cu 1 felie de paine de secara cu gem, la pranz o salata de rosii ( cu putin ulei ) si seara la fel mereu sau o mancare de spanac? este bine sau se va depune si nu e bine cu ce incep?

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

E foarte bine, şi poţi asocia această dietă cu o oră de mers pe jos.

| daassh a răspuns:

E perfect structurat regimul, nu ai sa te ingrasi deloc, regimul e facut extraordinar de echilibrat proteine/glucide/carbohidrati/calorii toate foarte bine puse! BRAVO! Acuma mai trebuie sa il respecti si va fi perfect!

| mihaitaLGP a răspuns:

Sa-mi trag palme, cum poate un om sa traiasca cu 500-700 calorii zilnic?
Consum 500-700 calorii la o masa.
Mentionez ca practic culturism si mananc de 5-6 ori pe zi.
Nu imi explic cum poate un om sa traiasca cu 500-700 calorii zilnic...

Cat despre noul regim, intr-o luna cred as fi timbru.

Am o intrebare, cand te urci pe cantar se misca linia?

| Upz0r3 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mananci foarte mult orez si carne. Nu ingrasa deloc si au si calorii dar si proteinewinking Poti cauta pe net despre orez si carne si o sa te convingi.

| cristians a răspuns:

Da dar sa nu iti sa bei si 8 pahare de 300 ml in fiecare zi, deoarece iti va mai adauga 100 de calori dar de exemplu ai mancat cerealele fitness stai 10 minute si iti bei paharul big grin funda?

| Addiinnaa a răspuns:

Știu că nu are legătură cu întrebarea, dar cât ai slăbit în acea lună? Mersi :*