| anonim_4396 a întrebat:

Am tinut o dieta cu putine calorii maxim 500-700, timp de 1 luna. Si metabolismul meu sa obisnuit cu mancare putine si calorii putine, acum as vrea sa mananc de mai multe ori pe zi de 3-4 ori, inainte mancam de 2 ori, dimineata si la pranz. Acum vreau sa mananc si seara, pana in 19. Deci vreau sa bag mai multe calorii 1500-2000 cat este normal, cu ce mancaruri sa incep, DAR SA NU PUN TOT CE AM DAR JOS!

Ieri dimineata am mancat niste Cereale Fitness la pranz o supa si seara 1 bana si 1 mar.

Astazi am mancat Cereale Fitness dimineata la pranz o ciorba de rosii, iar seara 1 mar si 2 banane.

Ar fii bine daca as incepe maine cu niste Paste Fainoase ( taietei cu lapte )? sau corpul nu sa invatat inca cu mai multe calorii?

2 răspunsuri:
| edytZzza a răspuns:

Da in jur de 6-7 kg.

| Jazzberry12 a răspuns:

Bananele nu sunt cea mai buna idee pentru cina. Incearca sa mananci dimineata fructe. De exemplu le poti adauga in portia ta zilnica e cereale, sau le poti manca ca atare pe la ora 11 ca gustare. Te sfatuiesc ca la pranz sa incerci sa mananci carne de pui sau peste cu salata. Iti garantez ca e absolut ok.
Seara poti lua o masa compusa din paste de grau intreg si rosii sau ciupercute la gratar si niste salata langa. Totusi nu exagera cu pastele, cartofii sau orezul.
Iti propun sa arunci un ochi pe site-ul asta http://www.dietamontignac.ro/
Si apropo, o dieta compusa din 500-700 calorii pe zi e o dieta demna de Auschwitz, ci nu de un om normal cu activitate normala. Sper ca te-am ajutat!