| MihaelaDart a întrebat:

Am tot dat de scrumbie la gratar, sarata sau proaspata (negatita), dar de scrumbie la cuptor nu gasesc cate calorii are cu stropul de ulei de masline, ceapa si lamaia impreuna (pentru o portie de 100 de grame). Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Calculezi caloriile la rece, dupa care scazi cantitatea de calorii arse in timpul prajirii in cuptor si le imparti rezultatul la numarul de portii servite.

| MihaelaDart explică (pentru Bula):

Am aflat pana la urma. Multumesc pentru info!

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Scrumbia are 217
ceapa 51
lamaia 29
o lingurita de ulei de masline are 50

| MihaelaDart explică (pentru BroascaCuElice):

Te-ai uitat pe un site anume sa vezi astea sau le-ai luat fiecare in parte? ca asa am facut si eu... desi cand se gateste se mai pierd din proprietati...

| BroascaCuElice a răspuns (pentru MihaelaDart):

In parte