| Notty a întrebat:

Cam cate calorii au 5 cartofi noi mici la cuptor cu 2 linguri de ulei de masline?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 20-25 de calorii.

| dragosbogdan001 a răspuns:

5 miliarde de megacalorii, cat poate sa aiba!?

| Notty explică (pentru dragosbogdan001):

Pai cat?

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Notty):

20-30 calorii.

| Notty explică (pentru dragosbogdan001):

Cum pot 5 cartofi sa aiba DOAR atat? Avand in vedere valorile nutritionale ale cartofilor si mai ales a uleiului...1 lingura avand cam 100 kcal.

| Zyzz777 a răspuns (pentru Notty):

Nu-l baga in seama, eu zic ca au in total in jur de 500 kcal, dar nu sunt un expert, este nevoie de un nutritionist sa iti raspunda la intrebarea asta.