| anonima1995 a întrebat:

As vrea daca se poate sa imi spuneti si mie o reteta de ceva dulce, dar sa nu fie foarte complicata sau sofisticata. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
TORT DE MERE
Unt-100 de grame;
zahar-250 de grame;
faina-7 linguri;
zahar-7 linguri;
oua-6;
zahar vanilat-un pachetel;
coaja de lamaie;
pesmet-o lingura;
mere-6-7;
apa-6 linguri;
dulceata.
Intr-o cratita de 3 kg, se pun 100 g de unt taiat felii si un pahar de zahar in care se imbraca tot vasul.Merele se scobesc cu cutitul si se curata de coaja. Mijlocul fructelor se umple cu dulceata sau coji de portocale si se aseaza peste unt si zahar in cratita.Se da vasul la cuptor pentru ca untul si zaharul sa se topeasca.Separat,se freaca galbenusurile cu 7 linguri de zahar, se adauga 3 linguri de apa, amestecand.In continuare se pune faina si se amesteca usor.Albusurile se adauga batute spuma.Se scoate cratita din cuptor, se lasa sa se raceasca, se toarna cu grija compozitia si se da vasul din nou la foc mic.Cand este gata tortul, se scoate din vas si se insiropeaza, dupa care se rastoarna pe platou.
Pofta buna!
Pa, pa!

5 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Rafaelo

Ingrediente pentru Bomboane Raffaello
170 gr lapte condensat
2 1/2 linguri rase lapte praf
20 gr unt
60 gr cocos
20 migdale crude
3 linguri cocos pentru decorat
Bucati: 20
Preparare
Frecati laptele condensat cu untul la temperatura camerei si laptele praf.
Adaugati nuca de cocos si amestecati bine. Dati la frigider cca 15-30 minute.
Din amestecul obtinut faceti bile de marimea unei bomboane Raffaello, punand cate o migdala in mijloc.
Cocosul pentru decorat presarati-l pe o farfurie. Fiecare bomboana tavaliti-o prin cocos.
Asezati bomboanele in hartiute speciale sau pe un platou si pastrati la frigider pana in momentul servirii

| Chichi_Andreea_1994 a răspuns:

Tiramisu: se face fara cuptor si dureaza max. o jumatate de ora sa o prepari happy